اخبار املاک

رویدادهای روز بازار املاک و آژانس مسکن افرا

باید و نبایدهای وام هشتاد میلیونی مسکن

فروش آپارتمان با دید دریا در انزلی

مسکن افرا – پرداخت وام ۸۰ میلیون تومانی می‌تواند در کوتاه مدت بار روانی در بازار مسکن ایجاد کند و موجب تورم شود. هادی نظرپور – عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران – در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره وام ۸۰ میلیون تومانی خرید خانه اظهار کرد: اگر قرار باشد این وام از اعتبارات دولتی تامین شود که میزان بهره آن بسیار بالا است و میزان بازپرداختش برای اقشار جامعه سنگین است.

وی افزود: افراد کمی به سمت گرفتن این وام خواهند آمد و تقاضای زیادی در این میان نخواهد بود. عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران با اشاره به این‌که در حال حاضر میزان سود وام مسکن ۱۴ درصد است افزود: با توجه به این شرایط افراد اشتیاق برای گرفتن وام ندارند. نظرپور در ادامه تاکید کرد: بدین ترتیب پرداخت این قبیل وام‌ها اثری روی بازار نخواهد داشت چرا که شرایط بازپرداخت آن‌ها نیز بسیار سخت و پیچیده است.

وی با بیان این‌که افراد کمتری موفق می‌شوند با توجه به شرایط سخت این میزان وام را دریافت کنند تصریح کرد: بار روانی به بازار در مقطعی وارد می‌شود که در آغاز ممکن است بازار مسکن را تکان دهد و تورم ایجاد کند. عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران خاطرنشان کرد: اما این تاثیر در دراز مدت نخواهد بود و با توجه به این که میزان درصد بهره آن بالا است فقط در مقطعی هیاهویی در بازار ایجاد می‌کند.

۲ Comments

پاسخ دهید